Πρόσωπο με πρόσωπο - επεισόδιο 7

Πέμπτη, 11 Απρίλιος 2024 00:00

Ακούστε το έβδομο επεισόδιο της ραδιοφωνικής εκπομπής Πρόσωπο με πρόσωπο με καλεσμένo ένα ρεμπέτη μαθηματικό του σχολείου μας. Η εκπομπή μεταδίδεται στον διαδικτυακό ραδιοφωνικό σταθμό του σχολείου μας, ράδιο παρατέταρτο!

Πρόσωπο με πρόσωπο - επεισόδιο 6

Τρίτη, 02 Απρίλιος 2024 00:00

Ακούστε το έκτο επεισόδιο της ραδιοφωνικής εκπομπής Πρόσωπο με πρόσωπο με καλεσμένo ένα μαθητή του σχολείου μας. Η εκπομπή μεταδίδεται στον διαδικτυακό ραδιοφωνικό σταθμό του σχολείου μας, ράδιο παρατέταρτο!

Ομάδα μαθητριών του ομίλου παραδοσιακών χορών του σχολείου μας, θα πάρει μέρος στην εκδήλωση του Δήμου Κερατσινίου - Δραπετσώνας για τον εορτασμό της 25ης Μαρτίου.

Χορεύουν οι μαθήτριες :

Το 4ο ΓΕΛ Κερατσινίου, στο πλαίσιο του προγράμματος "Σχολεία-Πρεσβευτές του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου" υποδέχεται την κα Όλγα Νάσση για μια ζωντανή συζήτηση για τα ανθρώπινα δικαιώματα, την ισότητα των φύλων, το μέλλον μας στην Ευρώπη και τις επικείμενες Ευρωεκλογές.
Η κα Νάσση είναι κοινωνική ανθρωπολόγος που έχει εργαστεί ως πολιτική σύμβουλος στο Ευρωκοινοβούλιο, για τις πολιτικές ισότητας των φύλων.

Ένας χρόνος μετά

Τετάρτη, 28 Φεβρουάριος 2024 00:00

Με τη συμπλήρωση ενός έτους από το θλιβερό σιδηροδρομικό δυστύχημα των Τεμπών, οι μαθητές του σχολείου μας, ως ελάχιστη ένδειξη σεβασμού και μνήμης, σχημάτισαν με τις τσάντες τους και θρανία ένα μήνυμα μνήμης.

Επίσκεψη στη Βουλή των Ελλήνων

Κυριακή, 11 Φεβρουάριος 2024 00:00

Την Τρίτη 6 Φεβρουαρίου 2024, ομάδα μαθητών και μαθητριών του σχολείου μας, επισκέφτηκε την Βουλή των Ελλήνων. Οι μαθητές μας είχαν την μοναδική ευκαρία να ξεναγηθούν στην αίθουσα εκθέσεων  "Ελευθέριος Βενιζέλος" και στη συνέχεια

Σελίδα 1 από 6