Eurovision Hits

Η Eurovision είναι ένας διαγωνισμός τραγουδιού που διεξάγεται κάθε χρόνο από την Ευρωπαϊκή Ένωση Ραδιοτηλεόρασης. Συμμετέχουν χώρες από όλη την Ευρώπη αλλά και κάποιες εκτός αυτής. Κάθε χώρα στέλνει ένα τραγούδι που εκπροσωπεί την εθνική της μουσική σκηνή. Οι χώρες που συμμετέχουν ψηφίζουν για να αναδειχθεί ο νικητής μέσω televoting. Η Eurovision έχει αναδείξει πολλά τραγούδια "hits" πανευρωπαϊκά. Πάμε να ακούσουμε κάποια από αυτά που οι περισσότεροι θα ξέρουν.

Απολαύστε τα μουσικά κομμάτια της λίστας ακολουθώντας τον παρακάτω σύνδεσμο :

Πλους42 - Eurovision hits

Πλοηγός : -