Εκδρομή Ρώμη

Κοινοποίηση εγγράφων για εκδρομή στη Ρώμη.

Πρακτικό

Συμφωνητικό

Aριθμός ασφαλιστηρίου συμβολαίου επαγγελματικής ευθύνης

Πρακτικό της επιτροπής αξιολόγησης προσφορών εκδρομής

Σήμερα  Δευτέρα  19 Νοεμβρίου 2018 και ώρα 14:00 στο Γραφείο  του Διευθυντή του 4ου ΓΕ.Λ. Κερατσινίου, ύστερα από πρόσκληση του Διευθυντή, οι ακολούθως αναφερόμενοι συγκρότησαν επιτροπή με σκοπό την επιλογή του πρακτορείου που θα αναλάβει την πενθήμερη  εκδρομή ομάδας μαθητών στη Ρώμη:

1. Αντωνίου Αντώνιος, πρόεδρος της επιτροπής, Διευθυντής του Σχολείου.
  2. Λαμπαρδάκης Εμμανουήλ, ως εκπρόσωπος των γονέων
  3. Παπαδόπουλος Γεώργιος, καθηγητής του σχολείου.
  4. Δρόσος Ιωάννης, καθηγητής του σχολείου
  5. Ο πρόεδρος του 15μελούς, ως εκπρόσωπος των μαθητών.

Η επιτροπή εξέτασε τις προσφορές των πρακτορείων:

1. Travelway Tourism and Shipping
  2. Mazi travel & events
  3. Travel Factory
  4. Transel Holidays
  5. @tHolidays

και αποφάσισε να αναθέσει την πραγματοποίηση της εκδρομής στο πρακτορείο Travelway Tourism and Shipping, του οποίου η προσφορά κρίθηκε ότι εκπληρώνει με τον καλύτερο τρόπο τις προδιαγραφές που τέθηκαν για το ταξίδι.

Ο   ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ                                                                        ΤΑ ΜΕΛΗ

Αντωνίου Αντώνιος                                                                         Παπαδόπουλος Γεώργιος

Λαμπαρδάκης Εμμανουήλ

Δρόσος Ιωάννης

ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΟ

17/12/18

Οι πιο κάτω υπογράφοντες συμφωνούν και συναποδέχονται τα εξής:

Ο πρώτος  των συμβαλλομένων    Δημοκράτης Τατάνης        εκπρόσωπος του γραφείου γενικού τουρισμού TRAVEL WAY Λεωφ. Κηφισίας 193 & Ιερέως Δούση 24, Μαρούσι αναλαμβάνει την  5/ήμερη  εκδρομή του  4ου ΓΕ.Λ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ στη Ρώμη-Νεάπολη/Ιταλία.

Ο  δεύτερος  των συμβαλλομένων κ.   Αντωνίου Αντώνιος  (Διευθυντής) εκπρόσωπος του  4ου ΓΕ.Λ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ  ότι αναθέτει  την   5/ήμερη εκδρομή  στη Ρώμη-Νεάπολη/Ιταλία στον πρώτο των συμβαλλομένων (Γραφείο γενικού τουρισμού   ΤRAVEL WAY-ΤΑΞΕΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗ-ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΗ ΕΠΕ)

Μαθητές: 66                                                  Συνοδοί καθηγητές:  5

Τιμή κατ’ άτομο:410€                                   Σύνολο: 27060,00€

Περίοδος: 11-15/05/2019

ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ

1) Μεταφορές με πολυτελές κλιματιζόμενο πούλμαν από το σχολείο στο αεροδρόμιο της Αθήνας και αντίστροφα κατά την επιστροφή.

2) Αεροπορικά εισιτήρια Αθήνα-Ρώμη-Αθήνα με απ’ ευθείας πτήσεις της AEGEAN AIRLINES:

A3 650 ATHFCO  08.25-09.35

A3 655 FCOATH  17.30-20.30

Φόροι αεροδρομίων & επίναυλοι καυσίμων.

1 Χειραποσκευή έως 8kg & 1 αποσκευή έως 23kg.

3) Μεταφορές  με πολυτελές κλιματιζόμενο πούλμαν στο εξωτερικό και  έμπειρο-συνεργάσιμο Έλληνα οδηγό, από την άφιξη στη Ρώμη   έως την αναχώρηση,  σε αποκλειστική χρήση και βάσει του προγράμματος του σχολείου με τις όποιες εφικτές αλλαγές υποδείξουν οι συνοδοί καθηγητές.

Πιστοποιητικά ΚΤΕΟ και ότι άλλο αντίστοιχο καθορίζεται από τις Ευρωπαϊκές διατάξεις ασφαλείας στη διάθεση του σχολείου.

4) -04- Διανυκτερεύσεις με πρωϊνό σε μπουφέ στο Ξενοδοχείο EXCEL ROMA CIAMPINO 4*. Διαμονή μαθητών σε τρίκλινα-τετράκλινα δωμάτια σύμφωνα με τον αριθμό αγοριών-κοριτσιών & των συνοδών καθηγητών σε μονόκλινα.

Οι κοινόχρηστοι χώροι του ξενοδοχείου σε λειτουργία και στη διάθεση του σχολείου.

5) Δείπνο καθημερινά x 4 σε μενού 3 πιάτων, εντός του ξενοδοχείου.

6) Οι συνοδοί καθηγητές συμμετέχουν δωρεάν στην εκδρομή.

7) Έμπειρος συνοδός-ξεναγός του γραφείου γνώστης της Ιταλικής γλώσσας καθ’ όλη τη διάρκεια της εκδρομής , από την Αθήνα.

8) Διπλωματούχοι Ελληνόφωνοι Ξεναγοί κατά την επίσκεψη στα μουσεία του Βατικανού -Άγιο Πέτρο & την Πομπηία.

9) Επίσκεψη με προτεραιότητα στα: Κολοσσαίο, Μουσεία Βατικανού-Άγιο Πέτρο, Πομπηία. Είσοδος και ακουστικά στα Μουσεία Βατικανού.

10) Ασφαλιστική  κάλυψη      Ατυχήματος-Ασθένειας- Ιατροφαρμακευτικής –Νοσοκομειακής περίθαλψης με την  GENERALI  HELLAS.

11) Ασφάλεια  Αστικής Επαγγελματικής Ευθύνης με την LLOYD’S.

12) Ο Φ.Π.Α ,  φόροι , διόδια, τέλη στάθμευσης ,  είσοδοι ιστορικού κέντρου Ρώμης & δημοτικοί-τουριστικοί φόροι διαμονής.

13) Ρήτρα καλής εκτέλεσης το 20% του συνολικού ποσού της εκδρομής, πληρωτέο το αργότερο εντός τριών ημερών μετά την επιστροφή του σχολείου.

14) Δυνατότητα επαναπροσδιορισμού των ημερομηνίων της εκδρομής σε περίπτωση ανωτέρας βίας και αν αυτό δεν είναι δυνατόν επιστροφή του καταβληθέντος ποσού στους μαθητές.

15) Δωρεά προς την μαθητική κοινότητα για την λαχειοφόρο αγορά της ένα διήμερο στο Καρπενήσι με πρωινό για 2 άτομα. (Εκτός εορταστικών περιόδων-Ισχύς έως 30/06/2019)

ΤΡΟΠΟΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ:

ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ: 17/12/18  30% του συνολικού ποσού

ΔΟΣΗ : 06/05/19  50% του συνολικού ποσού

ΕΞΟΦΛΗΣΗ: 20% ΤΟΥ ΣΥΝΟΛΙΚΟΥ ΠΟΣΟΥ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣ ΤΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΣΑΝ ΡΗΤΡΑ.

Για το, 4ο ΓΕ.Λ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ                               Για την, ΤRAVEL WAY

κ.  Αντωνίου Αντώνιος                                               Δημοκράτης Τατάνης

Διευθυντής

Συνυπογράφουν:

Α) Παπαδόπουλος Γεώργιος

Β)

Γ)

Δ)

Λογαριασμός Κατάθεσης

ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΕΙΡΙΑΩΣ

Το παρόν αποτελείται από 02 σελίδες και 03 αντίγραφα και αφού διαβάστηκε υπεγράφη και η TRAVEWAY έλαβε ένα το δε 4ο ΛΎΚΕΙΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ δύο.

Aριθμός ασφαλιστηρίου συμβολαίου επαγγελματικής ευθύνης

PI18/18823